Захист дітей від шкідливої інформації в Інтернеті є дуже важливою та актуальною темою для багатьох батьків.

В світі, де доступ до Інтернету легко доступний, діти можуть стикнутися з багатьма ризиками, такими як насильство, порнографія, булінг та інші негативні впливи. Однак, існують способи, які допоможуть зменшити ці ризики та захистити дітей від шкідливої інформації.

В першу чергу втановіть контроль доступу до Інтернету, для цього існує декілька корисних програм:
Kaspersky Safe Kids: Програма, яка дозволяє контролювати дії дітей в Інтернеті, блокувати небажаний контент та налаштовувати обмеження доступу до певних сайтів.
Qustodio: Ця програма дозволяє батькам перевіряти, які сайти відвідує дитина, контролювати час, проведений дитиною в Інтернеті, та блокувати небажаний контент.
Norton Family Premier: Ця програма дозволяє батькам контролювати дії дітей в Інтернеті, блокувати небажаний контент та встановлювати обмеження на час, проведений в Інтернеті.
Mobicip: Ця програма дозволяє батькам контролювати дії дітей в Інтернеті, блокувати небажаний контент та налаштовувати обмеження доступу до певних сайтів.
Family Link: Це програма, розроблена компанією Google, яка дозволяє батькам контролювати дії дітей в Інтернеті, налаштовувати обмеження доступу до певних сайтів та контролювати час, проведений дитиною в Інтернеті.

По-друге оговоріть правила використання Інтернету.

Поясніть, які сайти та додатки є безпечними, а які можуть бути небезпечними. Розкажіть про ризики викладення особистої інформації в Інтернеті та попереджайте про шахраїв, які можуть намагатися використати цю інформацію.
Будьте зацікавлені в тому, що робить ваша дитина в Інтернеті. Періодично перевіряйте її історію браузера та обговорюйте з нею, що вона робила в Інтернеті та з ким спілкувалася.
Будьте прикладом для вашої дитини, можете показувати корисні сайти що допомагають розвиватися та сайти з безпечним розважальним контентом. Заохочуйте дитину поставити питання про те, що вона бачить в Інтернеті, та відповідайте на питання якщо вона щось не розуміє або побачила щось неприйнятне, але будьте спокійні та не звинувачуйте дитину, якщо вона натрапила на якийсь неприйнятний контент. Будьте другом для дитини, тоді її довіра до вас виросте і ви краще будете знати як вона проводить час в Інтернеті.

Також можна встановити безпечні пошукові системи, які фільтрують шкідливий контент та блокують небажані сайти.

Поясніть дітям що не можна відкривати невідомі файли або програми, які можуть містити віруси або інші шкідливі елементи.
Варто зазначити, що багато програм можуть бути безкоштовними, а інші можуть вимагати підписки або оплати. Також важливо звернути увагу на те, що ніяка програма не забезпечує повністю безпеку в Інтернеті
Окрім спеціальних програм, існують також деякі веб-сайти, які можуть допомогти батькам забезпечити безпеку дітей в Інтернеті. Наприклад, сайт Internet Matters надає корисні поради та рекомендації з безпеки в Інтернеті для батьків, а також містить корисні ресурси та інструменти.
Загалом, щоб забезпечити безпеку дитини в Інтернеті, потрібно поєднувати використання спеціальних програм з освітою дитини та здійснювати контроль за її діями в Інтернеті. Але краще контролю – бути дитині другом і проводити більше часу разом, тоді дитина не буде приховувати від вас щось, що могло збентежити чи налякати її в Інтернеті.