Рассада перца

Для багатьох городників перець є однією з найулюбленіших, незважаючи на свою примхливість, культур. Різноманітність сортів і безумовна користь для здоров’я роблять ваш перець тепличним королем. І сьогодні ми покажемо, як підвищити врожайність за допомогою пари простих прийомів

Рослини перцю люблять тепло, а період вегетації у них досить тривалий, тому наявність теплиці значно підвищує шанси на успіх в порівнянні з відкритим грунтом, де похолодання призводить до того, що перець втрачає колір. Але віддавати всю теплицю під один урожай не варто.  На антикризовому городі, де кожен сантиметр приносить продовольчу користь, болгарський перець вирощують в теплиці разом з огірками.

В’юнкі овочеві рослини – прекрасні компаньйони для сусідів по кущах. Огірки і перець – одна з кращих сумісних пар. Вони вимагають схожих умов вирощування і можуть з радістю співіснувати в одній грядці. Помістіть підпірки решітки огірків на задньому плані і поставте розсаду перцю спереду, щоб уникнути затінення.

Застосовують агротехнічні хитрощі. Перці потребують помірно родючому ґрунті, а їх компаньйони воліють більш жирний грунт. Догодити всім просто: додайте додаткову кількість перепрілого гною або компосту в задню частину грядки, де будуть рости огірки.

Щоб повною мірою скористатися всіма можливостями перцю (смажити, маринувати, сушити і їсти в свіжому вигляді), виробництво власної розсади без шкідників і хвороб виглядає логічним кроком. А так як на врожайність безпосередньо впливає якість пересадки, особливу увагу слід приділити потребам молодих рослин. Ось кілька порад, які можуть стати в нагоді.

Прискорювачі

Насіння перцю завжди відкривають розсадний сезон і висівають раніше, ніж інші овочі (не пізніше, ніж за 8 тижнів до майбутнього перенесення в теплицю).

Зазвичай насіння проростає через 1-2 тижні, але термін очікування може розтягнутися до 3 або 4 тижнів для насіння старше 1 року. Крім того, ряд сортів перцю носить досить щільний характер.

Чим довше проростає насіння, тим вище ризик розвитку грунтового грибка, що викликає чорну ніжку. Тому необхідно прискорити процес.

Досвідчені городники замочують насіння перцю в розчині ромашкового чаю. Це одночасно покращує схожість і є природною фунгіцидною обробкою від хвороб

Нижній нагрів в 27-32 ° C дає значну фору! При такій температурі і попередньому замочуванні насіння проростуть через 7-8 днів. При більш низьких температурах проростання відбувається повільніше, нерівномірно, а відсоток схожості знижується.

У продажу є нагрівальні мати для насіння – це в  основному керовані грілки, які вимірюють температуру грунту і нагрівають її до потрібної температури. Налаштування досить проста. Ви розміщуєте лотки на килимку, вставляєте в грунт металевий щуп (він вимірює температуру) і виставляєте потрібну температуру на блоці управління.

Підвищення температури грунту – безпрограшний спосіб прискорити проростання насіння і уникнути ризику появи чорної ніжки – комплексу патогенів, характерних для вологих і холодних субстратів.

Після проростання забезпечують штучне додаткове освітлення фітолампи, а приблизно через 2 тижні, коли почнуть утворюватися перші справжні листочки, акуратно пікірують в окремі горщики.

Коли пересаджувати розсаду перцю в теплицю

Якщо мова йде про теплолюбних перцях, як помідори і баклажани, то урожай не буде рости при температурі нижче 16 ° С.

Найкраще пересаджувати розсаду, як тільки встановиться стабільно тепла погода. Враховують той факт, що зав’язь плодів падає на температуру всередині теплиці від 18 ° С до 29 ° С.

До цього часу сіянці досягнуть віку 7-8 тижнів і будуть 15-20 см у висоту. У них будуть зав’язі, але не розпустилися квіти.

Холодне загартовування розсади перцю

Почніть загартовування рослин зі зниження денної температури до 16-18 ° C за 1 тиждень до висадки розсади.

Обробка розсади контрольованим холодом збільшує кількість квіток і плодів.

Залиште розсаду на відкритому повітрі в перший день максимум на 25-30 хвилин. 2-й день не більше 30-45 хвилин. День 3 – година. 4-й день на пару годин. 5-й день – до п’яти годин під наглядом.  День 6 – 5-6 годин або близько того.

Перші три дні є найбільш критичними. Ви повинні стежити за рослинами на предмет поникнення листя/стебла. Як тільки у них з’являться ознаки провисання, негайно поверніть розсаду в звичні кімнатні умови, закрийте вікна і полийте відстояною водою.

Існує також метод загартовування для прискорення пересадки.

При появі третього справжнього листка розсаду тримають при мінімальній нічній температурі 12-13 ° С протягом 4 тижнів, відкриваючи вікно. Днем рослини повинні отримувати повноцінне сонячне світло і тепло в приміщенні.

Через 4 тижні температура підвищується до 21 ° С вдень і вночі. Якщо використовувати цей спосіб, то ви зможете перенести перці в теплицю на 1-2 тижні раніше, ніж зазвичай.